RTG VYŠETŘENÍ

 

Každá ordinace má k dispozici RTG přístroj s radiovisiografií f.Gendex pro zhotovování digitálních snímků zubu s okamžitým zobrazením na monitoru počítače.

Dále zhotovujeme digitální panoramatické snímky zubů a čelistních kostí včetně dutin a čelistních kloubů. Tyto snímky zhotovujeme i pro pacienty jiných lékařů a to prakticky na počkání. OPG snímky zasíláme buď elektronickou cestou (program CamNet instaluje f.Camosci Czech všem zájemcům zdarma) nebo na CD nosiči případně lze snímek vytisknout. Velkou výhodou je, že každý lékař má OPG snímek uložen v počítači přímo v kartě pacienta a nemusí ho vyhledávat v kartotéce a tím také nezabírá místo.

Používáme nejmodernější přístroj AJAT Art Plus s CdTe-CMOS Senzorem. Jde o revoluční patentovanou technologii s přímou konverzí rtg záření na elektrický signál, výsledkem je: 3x vyšší citlivost senzoru, 3x lepší kvalita zobrazení, vysoký dynamický rozsah snímku.Přístroj využívá multifokální technologie. Vždy správně zaostřený snímek v každém úseku se stává realitou. Po projekci je výsledný snímek složen ze 4 200 snímků. Níže jsou ukázky namátkou vybraných OPG snímků zhotovených na našem pracovišti:

OPG snímek č.1
OPG snímek č.2
OPG snímek č.3